November 27, 2018Корисні поради
Ми на власному досвіді знаємо, що таке бути жертвою пограбування, тому ми хочемо максимально вас проінформувати, щоб нічого подібного не трапилося з вами.
Найперше, що треба зробити, як тільки ви побачили, що вас пограбували – подзвонити в поліцію.
Як повинні реагувати держоргани детально можна прочитати в Кодексі про адміністративні правопорушення та у Кримінально-процесуальному кодексі України. Ідеальний сценарій виглядає так:
- Швидко приїхати. До їх приїзду краще нічого не чіпати, щоб випадково не знищити сліди
- Запропонувати вам написати заяву і скласти протокол. Слідкуйте, щоб вказали всі вкрадені речі і внесли всі свідчення. Завжди уважно читайте документи
- Зняти відбитки пальців
- Розпитати всіх сусідів і можливих свідків. Наприклад, прямо навпроти вашого вікна стоїть магазин. Можливо, продавець щось бачив.
- Повинні перевірити чи є відеоспостереження біля будинку. Камера магазину або офісу могла зняти злодіїв.
- Якщо чогось зі списку поліція не робить - ви маєте право наполягати.
Також важливо знати те, як працюють злодії, щоб не стати їх жертвою
Ось що розповів нам колишній слідчий (ми дозволили собі скоротити текст та залишили лише саме основне):
"Найбільша вірогідність у мешканців старих будинків без консьєржа. І новобудов, куди тільки заїхали люди. Злодії готуються до свят.
Як правило, вони працюють за наводкою, часто від ремонтників або доставщиків. Але спочатку йдуть в розвідку. Тижнями вивчають квартал, намічений будинок і розпорядок дня мешканців. Найчастіше вибирають квартири зі стандартним графіком.
Часто грабують в одному будинку кілька квартир. Якщо почули, що в сусідньому будинку обнесли чиюсь квартиру - попрацюйте вдома пару днів."
Як захиститися