author picture

   @AlexxRedd

   спів-засновник сервісу Знайду

   August 25, 2019Корисні поради 

   Чи потрібен рієлтор ч.1

   Всім привіт, з вами Alex Red.

   Ми часто стикаємося з негативом в сторону посередників. Звичайно, будь-кому прикро, коли його роботу чорнять. І спочатку ідея була написати, чим корисні посередники і чому потрібно з нами працювати.

   Коли стаття була майже готова, ми зрозуміли, що все це не те. Всі знають, що завдання посередників - економити ваші нерви, час, гроші і т.д. Тільки це ніяк не допомагає уникнути проблем ні орендарям, ні власникам квартир, ні самим посередникам.

   Ця стаття буде корисна всім, хто стикається з довгостроковою орендою квартир. Ми хочемо, щоб після прочитання вам стало простіше орієнтуватися на ринку нерухомості. Ми розповімо про те, як власники обманюють орендарів і навпаки, та про неочевидні проблеми, з якими стикаються орендарі і власники квартир.

   • Як власники обманюють орендарів


   • 1. Раптово з'являється другий власник

    Часто люди не вміють правильно перевіряти документи на квартиру. Також вони не розуміють, який пакет документів повинен бути у власника в тій чи іншій ситуації.

    Наприклад, орендар помітив іншу людину у документах, запитали хто це. Власник відповів: "Це мій брат, він знає про оренду". На цьому етапі більшість спокійно віддають оплату за місяць і заставу. І в'їжджають.

    Через тиждень приходить другий власник з документами і просто виселяє вас. Жах у тому, що він має на це право.

    Ви з договором оренди біжите в поліцію. Там вам говорять щось на кшталт "склад злочину складно довести, йдіть до суду". Суд може тривати рік-півтора. Мало хто може дозволити собі судитися. Плюс, незрозуміло, чи окупляться додаткові витрати.

    Це зустрічається зрідка, але часто відбувається через недбальство власника.

    Чи допоможе тут посередник?

    Так. Ми перевіряємо всі документи і на переговорах ми наполягаємо, щоб до договору прикріпили дозвіл на здачу від інших власників. Навіть якщо воно буде у вигляді письмової розписки, це зменшить ризик орендарів.

    Також можна підписати договір відразу з декількома власниками.

    Якщо власник категорично відмовляється, ми рекомендуємо відмовитися від угоди.

   • 2. Часто піднімають плату за оренду

    Як правило, це власники - маніпулятори. Вони чемно аргументують такі зміни, тиснуть на жалість, на совість, іншими словами, роблять все, щоб людина вчинила як їм потрібно.

    Через півроку такого ставлення ви, звичайно, з'їдете. Але з розповідей ошуканих ми знаємо, що півроку-рік орендарі будуть це терпіти. Адже переїзд - клопітка справа. Особливо якщо у вас діти ходять в школу поруч з будинком.

    Чи допоможе тут посередник?

    Так. Через складність судової системи становище орендаря менш захищене, ніж у власника. Тому ми ведемо нашого клієнта від першого дзвінка і поки він не купить своє житло.

    Коли справа стосується виконання умов договору, ми використовуємо різні методи, щоб зберегти співпрацю взаємовигідною. Наприклад, в ситуації вище, ми пояснимо власнику ціноутворення на ринку оренди, незаконність його дій і спробуємо зупинити вимагання.

    Звичайно, ми не телефонуємо клієнтам раз на місяць з питанням "як справи". Але ми завжди допоможемо самі або підкажемо, що робити в нестандартній ситуації.

   • 3. Людина знімає квартиру подобово, видає себе за власника і здає в довгострокову оренду

    Ми детально писали про це в статті "Як уникнути шахраїв на ринку нерухомості". Як шахраї видають себе за посередників і обманюють людей - теж там. Якщо ви не читали, то рекомендуємо ознайомитись для загальної інформації.

    Чи допоможе з усім цим посередник?

    Так. Шахрай співпрацюватиме з посередником тільки якщо другий - його спільник.

    Ми перевіряємо документи через реєстр нерухомості або (у окремих випадках) у нотаріуса. Шахраї не можуть дурити на такому рівні.

    Також у нас є секретні способи перевірки. Про них ми говорити не будемо, адже це наша конкурентна перевага :)

   • Як орендарі обманюють власників квартир

    Коли ви - власник, то здається, що обман буде очевидний. Як ще можна обдурити, крім як в'їхати і не платити? Ще й так, що ви рік-два не помітите, що відбувається?

   • 1. Роблять з квартири бордель

    Знімають квартиру від 2 кімнат, найбільше люблять центр. Ціна оренди може бути будь-яка.

    Швидко зорієнтуватися складно, тому що орендарі поводяться нормально. Застати зненацька майже неможливо. А за договором ви можете зайти без попередження тільки якщо трапився потоп або пожежа.

    Часто власники дізнаються про все після дзвінка поліції. Тому що на борделі влаштовують облави. Звичайно, ніхто не дбає про майно: вибивають двері, псують меблі.

    Правда, в цьому випадку вас навряд чи будуть хвилювати меблі. Швидше за все, ваше майно заарештують. Вас же кілька раз допитають і викличуть до суду. Доведеться доводити, що ви - не співучасник. Адже будь-хто буде стверджувати, що просто здав квартиру і не знав про бордель.

   • 2. Здають в суборенду

    Таке зустрічається часто. Як це роблять:

    - Знімають квартиру від 2 кімнат;
    - Фотошоп права власності;
    - Здають ліжко-місця, наприклад, 6-м клієнтам.
    У таких шахраїв, як правило, прописка з села в + -600 км від Києва. Ви навряд чи захочете їздити так далеко до суду, щоб покарати їх за законом. Тому ризики у них маленькі, а вигода велика.

    Виявити такий обман складно, тому що ви не можете спонтанно навідатися. І навряд чи будете щось підозрювати, адже при зустрічі всі поводяться нормально.

    Шахраї зникнуть як тільки квартира втратить товарний вигляд. Швидше за все, затримають оплату за місяць-два. Власник втратить гроші, ремонт і хорошу репутацію квартири.

   • 3. Виявляють недбалість

    У нас був випадок пару років назад. Поселили іноземця в квартиру за 3.500 $ / міс. Він прожив півроку і одного разу просто зник. У квартирі залишив борг по комуналці, прокурив меблі і зламав диван. Бардак був страшний. Косметичний ремонт і заміна дивана коштували власнику 9.000 $.

    Як правило, про виїзд попереджають, складають акт прийому-передачі і орендар компенсує зіпсоване майно. Але якщо ви здаєте квартиру неофіційно, ніхто не застрахує вас від недбалості людей.

   • 4. Виносять з квартири все

    Найчастіше вартість техніки і меблів перевищує заставу і ціну оренди. Звичайно, швидка нажива привертає злодіїв.

    Це трапляється рідко. Хоча ще років 5 тому ми слухали такі розповіді частіше. Виняток - в квартирах подобової оренди питання все ще гострий.

    Ми не будемо детально розписувати схеми крадіжок, інакше буде стаття в статті. Але якщо вам ця інформація може стати в нагоді - напишіть нам в особисті повідомлення, ми розповімо.

    Чи допоможе з усім цим посередник?

    Так. Шахраї рідко співпрацюють з посередниками з двох причин:

    Чим менше людей знають про угоду, тим вигідніше становище шахрая. Наприклад, у випадку з борделем або пограбуванням - орендарям не потрібен зайвий чоловік, який виступить проти них в суді. Те, що посередник - незацікавлений свідок, робить його вагомим для суду і небажаним для обманщика.
    Посередники краще власників підковані юридично і знають, які документи перевірити і угоди підписати, щоб мінімізувати ризики власників.

   • Дякую за увагу!

    Про проблеми, з якими стикаються орендарі і власники, як їх уникнути і як відрізнити компетентного посередника від дилетанта - читайте в другій частині статті.

   Follow me: