author picture

   @AlexxRedd

   спів-засновник сервісу Знайду

   June 18, 2019Корисні поради

   Як уникнути шахраїв на ринку нерухомості

   Всім привіт!

   Ця стаття написана, щоб кожен з нас не потрапив у схожу з описаних нижче ситуацій. Короткі інструкції як виявити шахрая і на що потрібно звертати увагу.

   Зазвичай існує три випадки, коли є шанс стати жертвою шахрайства:

   • 1. Реклама квартир, яких не існує

    У нас є кілька етапів перевірки оголошення квартири, тому ми ретельно обираємо з ким працювати. Одного разу був гарний варіант квартири і на нього за годину відгукнулося вже 4 клієнта, але потрапити на перегляд ми так і не змогли, оскільки власник не вказав точної адреси і хотів завдаток наперед. Відмову обґрунтував тим, що ми його пограбуємо.
    Звичайно, ми запідозрили шахрая і попросили реквізити карти для завдатку. Перевірили і з'ясували, що ці реквізити є в заявах про шахрайство, тому ми припинили з ним співпрацювати.

    Ось кілька ознак оголошення шахрая:

    У автора немає інших оголошень - іноді шахраї продають також інші речі, оскільки це викликає у людей більше довіри, але необхідно звертати увагу на дату публікації. Якщо три оголошення виставлені в один час - щось не так. Але, звичайно, не варто відразу записувати людини в шахраї, якщо у неї всього одне оголошення.
    Також необхідно перевіряти саму дату реєстрації на ресурсі, надто новий акаунт може викликати підозру.
    Якщо власник не може показати квартиру у найближчий час і просить завдаток наперед, то це також ознаки можливої підстави.
    Занадто гарні фото, гарна локація і низька ціна – дуже часто це просто зроблене оголошення, щоб привернути увагу найбільшої кількості людей, ціна повинна реально відповідати якості житла.

   • 2. Агентства-шахраї

    Дуже часто існують підставні агентства нерухомості, які просять клієнта приїхати в офіс і оплатити оренду за місяць у них, а потім після цього шахраї зникають, офіс закритий, телефони не відповідають, а заміть договору оренди у вас договір на надання послуг.

    Їх відмітні ознаки:

    У справжніх агентств нерухомості завжди є декілька варіантів квартир, в той час коли у підставних всього 1-3 варіанти житла. Завжди треба дивитися все, що є, а не тільки те, що вам пропонують.
    Зазвичай вони також будуть пропонувати дуже хороші квартири за занадто маленькою ціною, тому, як ми казали раніше, треба адекватно оцінювати кожен варіант.
    Часто працюють "без комісії". Це обумовлено тим, що таким чином вони набирають собі більше клієнтів, котрі хочуть трішки зекономити, зазвичай це студенти або недосвідчені люди, тому зрозумійте, що краще не навчатись на своїх помилках, а довіритись перевіреним людям.
    Прохання розраховуватися з ними, а не з власником – це також одна з важливих ознак, що може вказувати на агентства з шахраями, тому ніколи не довіряйте свої гроші цілком на фірму.

   • 3. Шахрай знімає квартиру подобово і публікує оголошення про довгострокову оренду

    Шахраї такого типу зазвичай знімають якусь квартиру подобово, запрошують на перегляд і можуть навіть показати довіреність або щось подібне. Вони роблять абсолютно усі умови максимально правдоподібними, тому в такий момент складно зрозуміти, що є шанс підстави.

    Як впізнати:

    Перевірити повторне оголошення – оголошення про подобову оренду на ресурсах залишиться, а оголошення про довгострокову оренду буде свіжим.
    Перевірити документи. Не платіть, якщо ви не можете або не знаєте як перевірити документи і переконатися, що перед вами - власник.

   • І запам’ятайте головне, що шахраї не люблять освідчених людей, тому ось кілька порад як уникнути шахрайства

    1. Не давайте грошей наперед. Якщо немає можливості швидко перевірити документи - ви дуже ризикуєте.
    2. Аналізуйте оголошення, які знаходите.
    3. Читайте договір уважно і звіряйте інформацію з документами. Якщо вас щось бентежить, наполягайте на поправках.
    4. Перевіряйте паспорт і документи на право власності. Пам'ятайте, що будь-який папір можна підробити. І якщо не знаєте як перевірити і на що звернути особливу увагу - звертайтеся до нас, ми безкоштовно допоможемо перевірити документи.

    Як і всі, шахраї набираються досвіду, створюють нові схеми обману, вчаться на своїх помилках. Тому, ми рекомендуємо - працюйте з професіоналами. Кожен з нас зацікавлений в тому, щоб зберегти ваш час, нерви, звести ризики до мінімуму і захистити ваші інтереси.

    Якщо у вас є своя історія, напишіть її нам. Можливо, саме вона допоможе комусь не потрапити до шахраїв.

    Бережіть себе :)